Rokiškio šiuolaikinės mokyklos patalpų klausimą padėjo išspręsti Švietimo ir mokslo ministerija

Birželio 21-ąją gausi Rokiškio šiuolaikinės mokyklos idėjos šalininkų delegacija susitiko su Švietimo ir mokslo ministerijos kancleriu Tomu Daukantu. Delegaciją sudarė seimo nariai Jonas Jarutis ir Raimundas Martinėlis, Rokiškio rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis, savivaldybės administracijos direktorė Nataša Aleksiejeva, savivaldybės tarybos narys Stasys Meliūnas, Rokiškio verslo klubo prezidentas Irmantas Tarvydis bei viceprezidentas Zenonas Akramavičius, mokyklos steigimo iniciatorė Ieva Kilienė ir projekto įgyvendinimo koordinatorė Lina Matiukaitė. Susitikime taip pat dalyvavo ministro pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė bei valstybės turto ir švietimo sistemos kokybės užtikrinimo specialistai. Susitikimo tikslas – pristatyti mokyklos idėją bei išspręsti patalpų klausimą.

Pastaraisiais mėnesiais rajone vyko aktyvi naujajai švietimo įstaigai tinkamų patalpų paieška. Deja, pasirinkimo galimybių mieste ypač mažai. Vienintelės laisvos švietimo veiklai pritaikytos patalpos – buvęs Panevėžio kolegijos Rokiškio filialo pastatas. Nuo 1934-ųjų metų iki šiol pastate buvo vykdoma švietimo veikla. Pastatas atitinka higienos ir saugos normas, yra suremontuotas ir stovi patogioje miesto vietoje. Jame užtektinai šviesos ir erdvės vaikų saviraiškai bei produktyviam mokymosi procesui užtikrinti. Dėl šio pastato kreiptasi į Švietimo ir mokslo ministeriją. Po ilgų derybų pasiektas žodinis susitarimas, kad mokykla įsikurs šiose patalpose.

„Susitikimo metu kancleris išreiškė teigiamą ministerijos požiūrį į naują mokyklą. Liko dokumentų paruošimo darbai ir tam tikros teisinės procedūros. Kad mokyklos duris atverti suspėtume iki rugsėjo, dirbame ir kitus darbus: suformuotas mokyklos pedagogų kolektyvas, kuriami pamokų planai, jau veikia oficialus mokyklos interneto tinklalapis, sukurta patalpų įrengimo koncepcija, užsakomi baldai. Mokyklos pristatymo renginį planuojame liepos 4-ąją, po jo oficialiai skelbsime mokinių registracijos pradžią“, – situaciją plačiau komentavo Ieva Kilienė.

Susitikimo su Švietimo ir mokslo ministerijos kancleriu metu aptartas ne tik patalpų klausimas, bet ir visa mokyklos koncepcija. Pabrėžta, jog naujoji mokykla mažins rajono socialinę ir ekonominę atskirtį nuo didžiųjų šalies miestų. Bus siekiama pritraukti daugiau privačių rėmėjų, kurie padėtų mokyklą paversti dar labiau prieinama visiems mokiniams. Taip pat išsakyta verslo atstovų nuomonė apie būtinumą visais įmanomais būdais regione išlaikyti jaunus profesionalus bei pritraukti čia kurtis naujas šeimas.

„Sveika konkurencija didina produkto kokybę, šiuo atveju – regiono švietimo įstaigų paslaugų kokybę. Siekiame, kad ši mokykla taptų gerosios praktikos pavyzdžiu, kaip kelti vaikų motyvaciją mokytis, kaip į rajoną pritraukti jaunų specialistų ir suteikti jiems visas galimybes čia oriai gyventi“, – taip naujos mokyklos reikšmę Rokiškiui aiškino Irmantas Tarvydis.

Rokiškio šiuolaikinės mokyklos pristatymas vyks liepos 4 d. 17.30 val. Vieta: Rokiškio dvaro parkas ir oficina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *