Edukacinėmis priemonėmis nuo šiol nemokamai galės naudotis visi

Lietuvoje jau nuo 2015 metų žadama įsteigti 10 STEAM centrų, tačiau informacija, kiek ir kokių jų bus, kur jie veiks ir kiek tai kainuos, nuolat keičiasi. Šalies savivaldybės nekantriai laukia ir planuoja prisidėti, tačiau šiame sąraše Rokiškio nebuvo ir nėra iki šiol. Visgi, VšĮ Rokiškio šiuolaikinės mokyklos steigėjų iniciatyva STEAM centrą savo mieste turime netgi anksčiau nei tai padarė Vilnius, Kaunas ar Klaipėda.

„STEAM centrui tereikia gero mokytojo, kelių variklių, dažų ir spausdintuvo. Tiesa, pasirūpinome ir gerokai išmanesnėmis priemonėmis – turime 4-ių rūšių robotus, įvairių konstruktorių, stalo žaidimų, planšetinių kompiuterių, skirtingų tautų muzikos instrumentų, įvairiausių meninių priemonių. Tai įsigyti padėjo Rokiškio verslo klubas. Džiaugiamės, kad rajono verslininkai ne tik domisi, bet ir investuoja į savo krašto vaikų ir jaunimo ugdymą bei inovacijų švietimo srityje diegimą,” – apie Rokiškio šiuolaikinės mokyklos veiklos pradžią pasakojo direktorė Ieva Kilienė.

Nuo spalio 1 dienos Rokiškyje pradėjo veikti neformalaus ugdymo STEAM būrelis BŪSIU. Spalį būrelio auklėtiniai gilinosi į temą – architektai. Mokiniai statė miestus, tiltus, kūrė inžinerinius projektus, susipažino su garso bangomis, akustika. Būrelyje svečiavosi japonų kalbos mokytoja. Nepamiršti ir suaugusieji, jiems surengta praktinė „Minimalistinis gyvenimas“ paskaita. Dar šį mėnesį vaikai ir tėveliai keliavo į žygį – ekskursiją. Jos metu Rokiškį vaikai turėjo progą išvysti kitaip nei įprasta: klausė skirtingose miesto erdvėse skambančių garsų, išmoko apytikriai apskaičiuoti pastatų aukštį nenaudojant jokių matavimo priemonių.

„Spalis praėjo puikiai, todėl lapkritį pradedame su naujove. Nuo šiol kiekvieną savaitę pirmadieniais nuo 15 iki 16 val. kviesime visus norinčius vaikus ateiti ir nemokamai naudotis mūsų edukacinėmis priemonėmis. Čia bus galima programuoti robotus, žaisti edukacinius žaidimus, konstruoti, piešti, tapyti, muzikuoti. Tai bus atvira valanda, kurios metu visi norintys savarankiškai ir su mokytojų pagalba galės žaisti, kurti, ieškoti ir improvizuoti.“ – idėją pristatė I. Kilienė.

Į atvirą valandą jau nuo lapkričio 5 dienos kviečiami 1-4 ir vyresnių klasių mokiniai. Taip pat nuo lapkričio prasideda veiklos, skirtos 1-4 metų vaikams su  mamomis arba tėčiais. Pasak organizatorių, tokio amžiaus vaikams rajone beveik nėra jiems pritaikytų užsiėmimų. Šį poreikį išsakė pati mamų bendruomenė, o mokyklos komandai teliko tik jį išgirsti.

„Mūsų siekis gerosiomis patirtimis dalintis ne vien su būrelį lankančiais 52-iem mokiniais, bet ir su visa rajono bendruomene, todėl intensyviai plečiame veiklą ir ieškome naujų jos horizontų. Šiuo metu būrelius organizuojame Rokiškio švietimo centre, tačiau įpusėjus žiemai ketiname surengti tėvų bendruomenės susitikimą, kurio metu bendrai spęsime mokyklos ateičiai aktualius klausimus,“ – ateities planus komentavo viena iš mokyklos steigėjų Lina Matiukaitė.

Nepaisant sunkumų, mokyklos komanda džiaugiasi rajono tėvų ir vaikų aktyvumu bei noru gilintis į STEAM sritis (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, menai ir matematika). Tai rodo, jog čia netrūksta progresyvių protų, kurie po keleto metų kurs ateities technologijas. Jei rajonas, o kartu ir visa jo bendruomenė sukurs palankią terpę jaunimui dirbti ir gyventi Rokiškyje, įmanoma, kad tai paskatins ne tik ekonominį, bet ir socialinį jo atsigavimą. Tai vienas iš pagrindinių Rokiškio šiuolaikinės mokyklos tikslų, link kurio žingsnis po žingsnio juda visa komanda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *